Komunikacja | 28.12.2025

Hetmańska z nową organizacją ruchu

Hetmańska z nową organizacją ruchu
fot. Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu

W nocy z poniedziałku na wtorek na ulicy Hetmańskiej nad Wagrowską wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu. Ruch samochodowy zostanie przeniesiony z wiaduktu południowego na północny, co umożliwi realizację ostatnich prac związanych ze wzmocnieniem belek konstrukcyjnych. Przywrócenie stałej organizacji ruchu planowane jest na luty.

Poznańskie Inwestycje Miejskie poinformowały, że z ruchu wyłączona zostanie jezdnia południowa ulicy Hetmańskiej. Przejazd w obu kierunkach będzie możliwy po jednym pasie północną częścią wiaduktu, od strony osiedla Armii Krajowej. Kierowcy jadący w stronę ronda Żegrze przejadą na drugą jezdnię przewiązkami, czyli tymczasowymi przejazdami przez torowisko tramwajowe znajdującymi się po obu stronach wiaduktu. Nadal obowiązuje ograniczenie prędkości do czterdziestu kilometrów na godzinę.

Ulica Wagrowska bezpośrednio pod wiaduktem pozostanie wyłączona z ruchu samochodowego, zachowany zostanie natomiast ciąg pieszo-rowerowy. Poznańskie Inwestycje Miejskie apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przy pokonywaniu torowiska i bezwzględne ustępowanie tramwajom oraz zwracanie uwagi na oznakowanie.

Do tej pory wyremontowano podpory obu części wiaduktu nad ulicą Wagrowską oraz zrealizowano prace dotyczące dylatacji wraz z odtworzeniem nawierzchni. Podczas robót związanych z podporami ujawniono korozję belek konstrukcyjnych, co wymusiło konieczność ich wzmocnienia. Prace dotyczące nitki północnej zostały już zakończone, do wykonania pozostały analogiczne działania pod częścią południową. Prace podzielono na etapy, co pozwala na utrzymanie przejazdu w obu kierunkach między rondami Starołęka i Żegrze.

0 komentarzy

Zaloguj się, żeby dodawać czy oceniać komentarze.
Trwa ładowanie komentarzy...